Mecz z drugim zespołem tabeli..

Już w najbliższą niedzielę seniorzy Ludowego Klubu Sportowego 'Żuraw' Żurawiczki zmierzą się na własnym stadionie z drużyną Gorliczanki Gorliczyna, w ramach 10. kolejki przeworskiej A-Klasy. Początek spotkania o godzinie 15:00. Po 9 rozegranych spotkaniach zamykamy tabelę, lecz dwa ostatnie mecze pokazały, że możemy zdobyć punkty z drużynami z górnej części tabeli. O naszych rywalach w obecnym sezonie można mówić wiele - są to jednak same pozytywy, gdyż zespół z Gorliczyny jest w naszej A-klasie beniaminkiem, a mija kolejnych rywali bez większych przeszkód i zajmują pozycję vicelidera z dorobkiem 17 pkt. Ich poczynania nie przeszły bez echa (m.in. zwycięstwo w Jagiele 0:7 , w Świętoniowej 0:6 , czy mecz z Siennowem, który zakończył się wynikiem 7:2). Ponadto zespół naszych niedzielnych rywali zdobył w obecnym sezonie najwięcej bramek ze wszystkich drużyn - 27 (tyle samo goli zdobył obecny lider - Promyk Urzejowice). Najlepiej w ofensywie rywala spisuje się Paweł Pelc, który trafiał do bramki rywali już 14-krotnie. 6 trafień ma na swoim koncie drugi strzelec Gorliczanki - Przemysław Jędrzejec. Po stronie Żurawia dobrze spisuje się natomiast duet Grzegorz Kuras - Adrian Pelc. Pierwszy z nich zanotował już na swoim koncie 8 bramek i 2 asysty, a drugi 5 bramek i jedną asystę.

Wydarzenia z ubiegłej niedzieli pokazują, że nawet tak dobrze wydawałoby się ułożony klub może popełnić błąd, a mianowicie do ostatniego meczu Gorliczanki z Sanem Gorzyce nie doszło z powodu braku kart zdrowia zawodników. W czwartek na posiedzeniu Wydziału Dyscyplinarnego OZPN Jarosław zapadnie decyzja w sprawie odwołania się od walkoweru. Rywalom życzymy korzystnej decyzji OZPN'u.

My natomiast miejmy nadzieję, że wydarzenie to zmniejszyło w jakimś stopniu morale rywali i pozwoli nam zakończyć serię 6 ROZEGRANYCH meczy bez porażki. Ostatnie spotkanie między dwoma drużynami zostało rozegrane w sezonie 2012/13 a dokładniej 30 czerwca 2013 roku i zakończyło się bezbramkowym remisem. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz pomiędzy drugim a ostatnim zespołem tabeli.

Zapraszamy wszystkich do niedzielnego kibicowania !