Historia Sportu w Żurawiczkach

Historia Sportu w Żurawiczkach!!!

Stoją od lewej: Edward Bogacz, Jan Bieniasz (słomka), Bogdan Mucha, Jan Michalik, Jacek Aleksander, Józef Obłoza (Bozia)
Siedzą od lewej: Jan Bieniasz (były prezes), Jan Piątek, Wiesław Kruk (cygan), Stanisław Gujda (sęcik), Zbigniew Szczepański

Sekcja "Turystyki Motorowej"

Oprócz sekcji piłki nożnej w Klubie naszym w latach 70-90-tych działała sekcja "Turystyki Motorowej" której to zawodnicy startując na własnych motocyklach w rajdach ogólnopolskich tworzyli trzon reprezentacji ówczesnego województwa przemyskiego. Działalność sekcji tej zapoczątkował członek LKS "Żuraw" Żurawiczki, a później długoletni, jego prezes Michał Szular w czerwcu 1976r. rajdem motorowym jako reprezentant woj. przemyskiego do Krępca na lubelszczyźnie.

Na następne rajdy wyjechała już drużyna z Żurawiczek na 8 motorach w składzie:

1. Mieczysław Dendura
2. Karol Bieniasz
3. Andrzej Chrobak
4.Andrzej Rut
5. Michał Szular
6. Jan Lorenc
7. Stanisław Jabłoński
8. Wiesław Choma

Obok zdjęciaz życia obozowego
na rajdach motorowych naszych zawodników:

Wzory kart zawodników z roku 1979:

• Stanisław Bieniasz

• Jerzy Tytuła

Wzór karty zdrowia z roku 1980:

Komunikat przesłany do Pana Michała Szulara z Wojewódzkiej Federacji Sportu w Przemyślu z dnia 14.10. 1981r. z weryfikacja zawodów piłkarskich z dn. 04.10.1981r. Znajdują się tam wyniki spotkań seniorskich i juniorskich od Klasy Wojewódzkiej do Klasy- B seniorów i juniorów:

Poniżej drużyna Klubu Sportowego"KOŁOS" Grodok(Gródek Jagieloński) z Ukrainy goszcząca na turnieju piłkarskim wŻurawiczkach. Zaproszona przez pełniącego w tamtych czasach funkcję prezesa klubu Michała Szulara. Zdjęcie zostało wykonane podczas zwiedzania Zamku w Łańcucie.