Zapowiedź: Cresovia Krzeczowice - Żuraw Żurawiczki

Zapowiedź: Cresovia Krzeczowice - Żuraw Żurawiczki

Przed nami dziewiąta kolejka A-klasy Przeworsk. W ramach tej serii gier Żuraw podejmie na Stadionie w Krzeczowicach miejscową Cresovię. Spotkanie zaplanowano na najbliższą niedzielę, tj. 9 października 2016 roku na godzinę 15:00. Dla Trójkolorowych jest to bardzo ważny mecz, bowiem derbowy rywal zajmuje 1 miejsce w ligowej tabeli i do tej pory przed własną publicznością nie doznał porażki.

Ludowy Klub Sportowy Cresovia Krzeczowice w sezonie 2011/12 grał w Jarosławskiej Klasie Okręgowej. Była to najwyższa klasa rozgrywkowa, w której boje toczyli zielono-biali. Dzięki wzmocnieniom z ubiegłego sezonu, nasi najbliżsi rywale stawiają przed sobą cel ponownego awansu do Ligi Okręgowej. Dotychczas w ośmiu rozegranych spotkaniach piłkarze prowadzeni przez trenera Karola Sołka zajmują pierwszą pozycję. Zespół z Krzeczowic jak dotąd wygrał pięć spotkań, dwukrotnie zremisował i zaledwie raz schodził z murawy pokonany. Cresoviacy mają 28 strzelonych bramek (zdecydowanie najwięcej w lidze), co przy 13 straconych stawia ich w bardzo dobrym świetle. Najlepiej w ofensywie rywala spisuje się doświadczony Paweł Zięba, który w obecnym sezonie do bramki rywali trafiał już 10-krotnie. Pięcioma trafieniami może popisać się natomiast Michał Mokrzycki.

Do niedzielnego meczu drużyna trenera Łukasza Kaniucha przystąpi osłabiona, jednak w porównaniu do ubiegłego meczu (porażka 0-1 po straconej bramce w ostatniej minucie spotkania z Mirocinem) skład wygląda na znacznie mocniejszy. Do gry powrócą prawdopodobnie Rafał Wiecheć oraz Mateusz Jucha, którzy prawie w 100% wyleczyli kontuzje. Do tego do naszej drużyny dołączył grający już wcześniej w szeregach naszego klubu Marcin Partyka, którzy już przed tygodniem zadebiutował. Na niedzielne spotkanie zabraknie na pewno Tomasza Dziedzica, który 24 września uległ wypadkowi i niestety stan jego zdrowia na długo nie pozwoli mu uprawiać sportu jakim jest piłka nożna. Pod znakiem zapytania stoi również obecność Damiana Kurasa, który postanowił zawiesić karierę z powodów osobistych, jednak liczymy że jeszcze zaszczyci nasz zespół swoją obecnością.

WSZYSTKIM PRAGNĄCYM OBEJRZEĆ TO SPOTKANIE PRZYPOMINAMY, IŻ OD PEWNEGO CZASU Z POWODU REMONTU MOST POMIĘDZY ŻURAWICZKAMI A KRZECZOWICAMI JEST ZAMKNIĘTY, DLATEGO CHCĄC WYBRAĆ SIĘ NA MECZ TRZEBA SKORZYSTA Z OBJAZDU.

   

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości