Czas na DERBY !

Już w najbliższą niedzielę, tj. 8 listopada Żuraw Żurawiczki podejmuje na własnym stadionie Błękitnych Maćkówka. Dla obu stron jest to spotkanie o sporym wymiarze gatunkowym. Nie tylko dla piłkarzy, ale również dla kibiców. Jak powszechnie wiadomo zawodnicy oraz kibice obydwu zespołów znają się bardzo dobrze, a zwycięstwo w derbach jest dla nich celem nadrzędnym. Pierwszy gwizdek sędziego, który rozpocznie derby gminy Zarzecze zabrzmi dokładnie o 11:00. Zbiórka zawodników o godzinie 10:00.

• Obecnie Trójkolorowi górują w ligowej tabeli, mając dziewięć punktów przewagi nad Błękitnymi. Różnica jest zatem teoretycznie duża, lecz celem każdej z drużyn jest uzyskanie kompletu punktów. Piłkarze 'Żurawia' potrzebują zwycięstwa, by utrzymać szczyt tabeli. Dla zawodników z Maćkówki komplet punktów pozwoli zbliżyć się do czołówki. Zresztą przy dobrym dla nich układzie innych spotkań i zgarnięciu przez nich pełnej puli mogą zbliżyć się do najniższego stopnia podium.
  • Dotychczas lepiej prezentuje się 'Żuraw'. Podopieczni Stanisława Dziedzica zdobyli 26 punktów, na co złożyło się osiem wygranych oraz dwa remisy. Za gospodarzami przemawia również bilans jaki od początku rozgrywek zanotowali grając na własnym boisku, mianowicie w sześciu meczach na stadionie w Żurawiczkach zdobyli 16 punktów. Podczas tych meczów strzelili 17 bramek, tracąc przy tym ZALEDWIE DWIE. Najlepiej w ofensywie naszego zespołu spisuje się Kamil Bereźnicki, który dobrze zna zawodników naszych najbliższych rywali, gdyż sam swego czasu grywał w ekipie z Maćkówki. Kamil dotychczas zanotował 7 trafień. Siłę Żurawickiego ataku tworzą również Tomasz Dziedzic oraz Sławomir Cebulak (obydwaj zanotowali po 5 trafień) oraz Mateusz Dziedzic (3 trafienia) który również przed kilku sezonami reprezentował barwy Błękitnych. W niedzielne przedpołudnie na boisko prawdopodobnie wybiegnie również Łukasz Drapała, który bezpośrednio asystował przy pięciu trafionych bramkach.

STATYSTYKI PRZEDMECZOWE ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ:  >> LINK <<

• Błękitni z Maćkówki natomiast lokują się na ósmej pozycji w tabeli z dorobkiem 17 oczek. Ostatnia kolejka potwierdziła, że piłkarze tego zespołu bezwzględnie wykorzystują nadarzające się okazje, gdyż odprawili ekipę z Rozborza Długiego z sześcioma trafieniami. W spotkaniach wyjazdowych to właśnie Błękitni spisują się najlepiej z całej ligi. Trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz jedna porażka dają łącznie 11 punktów. Najlepszym strzelcem Maćkówki jest Tomasz Granda, który strzelił do tej pory 5 bramek.
  • Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, na które administracja serwisu www.zurawiczki.futbolowo.pl pragnie wszystkich kibiców serdecznie zaprosić. Będzie to starcie zespołu, który strzela najwięcej bramek w całej lidze z zespołem, który traci ich najmniej. Bardzo trudno wytypować zwycięzcę, gdyż mecze derbowe toczą się swoimi prawami. Musisz tam być !

UWAGA: W organizacji tego widowiska swoją pomoc zapowiedziała firma Ed-ka Studio, której już dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować za chęć współpracy ! :)