Podsumowanie sezonu!
Sezon piłkarski 2017/18 dobiegł końca. Żuraw ostatecznie uplasował się na 6 pozycji z dorobkiem 34 punktów zdobytych w 22 meczach (średnio 1,5 punktu na mecz). Najlepszym strzelcem w sezonie okazał się Krzysztof Danak (8 trafień).
Przyszła pora na podsumowanie zmagań w rundzie wiosennej 2018. Runda rewanżowa rozpoczęła się 8 kwietnia i trwała do 17 czerwca. W tym czasie każda drużyna rozegrała 11 spotkań (a właściwie 10, gdyż spotkanie z Wojakiem Kramarzówka nie odbyło się, ż powodu wycofania się drużyny z rozgrywek). Bilans w rundzie wiosennej nie jest zbyt korzystny, gdyż udało się zdobyć zaledwie 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek). Biorąc pod uwagę tylko mecze rozgrywane na wiosnę, to daje nam to 7. miejsce.
Warto zwrócić uwagę na spotkania rozgrywane na własnym stadionie, gdyż tutaj na trafienie naszych piłkarzy trzeba było czekać AŻ DO OSTATNIEJ KOLEJKI ! Bilans bramek przed własną publicznością to 3-16 (1 zwycięstwo i 4 porażki). Na wyjazdach sytuacja ta wyglądała trochę lepiej, gdyż bilans zdobytych do straconych bramek to 14:7 (3 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka).
Pod względem strzelania bramek w rundzie wiosennej nasza drużyna zajmuje dopiero 8. miejsce. Średnio w meczu strzelaliśmy 1,73 bramki, tracąc 2,14 gola na mecz. Podczas 10 wiosennych spotkań udało się ustrzelić 13 bramek. Najlepiej pod tym względem spisywał się Mateusz Dziedzic, który zanotował 3 bramki, tuż za nim są Marcin Kubas (2 trafienia) oraz Maciej Wojtyna (2 trafienia, przy czym Maciek zagrał zaledwie 1 mecz !). Po jednej bramce na swoim koncie mają także Marcin Gujda, Rafał Wiecheć, Sebastian Guśtak, Tomasz Chrobak, Michał Wiśniowski oraz Marcin Laska. Najwięcej asyst przy bramkach zaliczyli natomiast: Marcin Laska (3), Michał Wiśniowski (2) oraz Jakub Bukowy (2). Najwięcej minut na boisku w całym sezonie przebywali zarówno bramkarz Dariusz Obłoza, jak i Damian Drapała (obydwaj w pełnym wymiarze czasowym - 1800 minut na murawie). Tuż za nimi uplasowali się: Michał Szewczyk (1731 minut), kapitan Rafał Wiecheć (1710 minut) oraz grający trener Michał Wiśniowski (1709 minut).