Żuraw Żurawiczki lepiej grał i lidera pokonał !

Żuraw Żurawiczki lepiej grał i lidera pokonał !

W wyjazdowym spotkaniu, w ramach dziewiątej kolejki Przeworskiej A-klasy, w którym nie zabrakło emocji, żółtych i czerwonych kartek, piłkarze Żurawia pokonali lidera - Cresovię Krzeczowice 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 20 minucie spotkania Mateusz Jucha, egzekwując rzut karny po wcześniejszym zagraniu ręką piłkarza gospodarzy. Zwycięstwo naszej drużyny mogło być jeszcze okazalsze, lecz po raz kolejny skuteczność naszej ofensywy zawodziła. Kilka sytuacji sam na sam nasi piłkarze po prostu zmarnowali, natomiast najlepsza okazja do zwiększenia wyniku wylądowała na poprzeczce. Warto również zaznaczyć, że w bramce "Trójkolorowych" fenomenalnie spisywał się doświadczony Dariusz Obłoza. Zwycięstwo to było prezentem urodzinowym dla Damiana Drapały, który swoje urodziny obchodził dzień wcześniej, a więc 8 października.

Niestety zwycięstwo z liderem zostało w 15, minucie okraszone kontuzją zmagającego się z częstymi urazami Bartka Piekarza. Na murawie zastąpił go debiutujący przed tygodniem w naszych szeregach Marcin Partyka. W 80. minucie spotkania Marcin Gujda zmienił Mateusza Dziedzica, natomiast pięć minut później na murawie pojawił się grający trener Żurawia - Łukasz Kaniuch, zastępując Kamila Bereźnickiego.

W pozostałych spotkaniach kolejki było również bardzo ciekawie. Pojedynek rywali zza miedzy: Startu Mirocin i Błyskawicy Rozbórz przyniósł aż dziesięć goli. Ze zwycięstwa cieszyli się goście, którzy z tych dziesięciu zdobyli aż osiem. Na fotel lidera wskoczyła drużyna Zorzy Zarzecze, która pewnie zwyciężyła w Łopuszce Wielkiej 0-2. Sokół Studzian zakończył serię sześciu meczy bez porażki Sanu Gorzyce, wygrywając skromnie 1-0. Unum Babice zaaplikował w Majdanie Sieniawskim aż 4 bramki. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Piast Nowosielce w końcu zdobył komplet punktów wygrywając z Wiesełką Siennów, natomiast przedostatnia Zorza Jagiełła wysoko bo aż 5-1 pokonała Gorliczankę Gorliczyna. Dzięki tym wynikom liga zrobiła się bardzo wyrównana, a różnica punktowa pomiędzy 1 a 13 zespołem wynosi zaledwie 10 punktów.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości