Zapowiedź: Żuraw Żurawiczki - UNUM Babice

Zapowiedź: Żuraw Żurawiczki - UNUM Babice

Przed nami drugi mecz w Przeworskiej A-klasie z czwartą siłą poprzedniego sezonu A-klasy. W drugiej kolejce rozgrywek rundy jesiennej, Żuraw pojedzie do Babic na spotkanie z tamtejszym PKS UNUM. Mecz odbędzie się 21 sierpnia 2016 roku (niedziela), a początek zaplanowano na godzinę 17:00. Zbiórka zawodników odbędzie się w szatni klubowej o godzinie 14:45. Warto wspomnieć, że będzie to pierwsze starcie pomiędzy klubami od ponad 17 miesięcy. (czytaj więcej)

Parafialny Klub Sportowy UNUM Babice jest klubem stosunkowo młodym, gdyż jego początki przypisywane są na rok 2004. Początkowo drużyna występowała w rozgrywkach grupy Przemyskiej. Przez dwa pierwsze sezony istnienia klubu rozgrywali mecze w klasie B, jednak sezon 2005/06 zakończyli na pierwszym miejscu, co było jednoznaczne z awansem do Przemyskiej A-klasy. Kolejne dwa sezony to batalie właśnie na tym szczeblu rozgrywkowym. Jednak zajęcie ostatniego miejsca w tabeli zaskutkowało podjęciem decyzji o zmianie grupy rozgrywkowej na Przeworską. Tym samym od sezonu 2009/10 ekipa UNUM'u Babice rozgrywa w naszej grupie. Od 7 sierpnia 2011 roku nieprzerwanie UNUMIŚCI toczą boje na A-klasowym szczeblu rozgrywkowym. W ostatnich sezonach prezentują bardzo wysoką formę walcząc każdego roku o czołówkę w tabeli.

W inauguracyjnej kolejce PKS UNUM Babice również grał na własnym boisku, a jego rywalem był San Gorzyce. Nasi niedzielni rywale ugrali jeden punkt (remis 2:2) dzięki bramce zdobytej w ostatniej minucie spotkania. Obydwie bramki dla gospodarzy niedzielnej potyczki zdobył Michał Sycz. Wynik ten sprawił, że drużyna z Babic rozpoczęła nowy sezon od ósmego miejsca w tabeli. 

Nasz zespół natomiast rozpoczął rozgrywki obecnego sezonu w sposób niezbyt dobry. Porażka 0-3 z piłkarzami Wisełki Siennów nie stawia nas w świetle faworyta przed niedzielnym spotkaniem, lecz jak mówi stare piłkarskie porzekadło: "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe".  Mamy nadzieję, że piłkarze nawiążą z piłkarzami Parafialnego Klubu Sportowego równą grę oraz przywiozą punkty do Żurawiczek.

 Ostatni raz kluby z Żurawiczek i Babic spotkały się razem właśnie w rozgrywkach A-klasy, a było to w sezonie 2014/15. Jesienią w meczu wyjazdowym nasz zespół uległ nieznacznie rywalom, gdyż spotkanie zakończyło się wynikiem 4-3. Wówczas bramki dla naszej drużyny zdobyli: Rafał Jucha, Adrian Pelc oraz Tomasz Dziedzic. Dla rywala natomiast trafienia zanotowali: Mateusz Pawłowski(rzut karny), Sławomir Jakubowski, Marcin Błoński, Łukasz Banaś. Natomiast w rundzie wiosennej nasi rywale zgarnęli komplet punktów po łatwym zwycięstwie w Żurawiczkach 0-3.

   

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości