Zapowiedź: Alabaster Łopuszka Wielka - Żuraw

Zapowiedź: Alabaster Łopuszka Wielka - Żuraw

Już w najbliższą sobotę, tj. 24 września 2016 roku o godzinie 16:00 na stadionie w Łopuszce Wielkiej, Żuraw podejmie miejscowy Alabaster. Będzie to spotkanie siódmej kolejki Przeworskiej A-klasy. Ostatni mecz o punkty pomiędzy Żurawiem, a Alabastrem miał miejsce 1644 dni temu (licząc od soboty), co stanowi 4 lata, 5 miesięcy i 30 dni.

Drużyna z Łopuszki Wielkiej póki co zajmuje wysokie piąte miejsce w tabeli z dorobkiem dziesięciu punktów. Alabaster do tej pory wygrał trzy spotkania, w jednym meczu dzielił się punktami z rywalem, natomiast pozostałe dwa spotkania przegrał. Bilans bramkowy naszych sobotnich rywali to 11-9. W poprzedniej kolejce ekipa Alabastru minimalnie uległa w Babicach 1-0. O Najlepiej w ofensywie klubu z Łopuszki Wielkiej spisują się dotychczas Damian Zając (6 bramek) oraz Marcin Futoma (5 bramek).

Ostatnio w meczach o punkty z piłkarzami Alabastru Łopuszka Wielka mierzyliśmy się w sezonie 2011/12 w B-klasie. Wówczas pierwsze spotkanie rozegrane przed własną publicznością Żuraw pewnie wygrał wynikiem 4-0. Mecz ten miał miejsce w 1 kolejce sezonu - 14 sierpnia 2011. Wtedy w podstawowej 11 naszej drużyny wybiegło aż sześciu zawodników z kadry na obecny sezon, a byli to: Dariusz Obłoza, Rafał Wiecheć, Mateusz Jucha (zdobył bramkę oraz zanotował asystę), Damian Kuras (asysta), Rafał Jucha, Grzegorz Kuras (bramka i asysta).

Mecz rewanżowy niestety nie ułożył się po naszej myśli. Miał on miejsce 25 marca 2012 roku. Wówczas w roli przyjezdnych nie umieliśmy znaleźć drogi do bramki rywali, a wynik spotkania to 2-1. W składzie meczowym naszej drużyny znaleźli się wtedy: Dariusz Obłoza, Marcin Kowal, Rafał Jucha, Grzegorz Kuras, Damian Kuras, Kamil Bereźnicki (zdobył jedyną bramkę).

W sobotnim meczu nie zagrają na pewno Mateusz Jucha oraz Rafał Wiecheć (obaj zostali wykluczeni przez kontuzje) oraz trenera Łukasza Kaniucha, który z powodów służbowych został zmuszony do wyjazdu za granicę. Pod wielkim znakiem zapytania stoi również obecność obrońcy Marcina Kowala, który również w najbliższym czasie opuści teren naszego kraju. Ponadto z powodów służbowych może zabraknąć również Kamila Bereźnickiego, jednak liczymy, że Kamil pojawi się na tym spotkaniu. Cieszy również fakt, że Bartłomiej Piekarz wyleczył kontuzję i w sobotę prawdopodobnie zobaczymy Go w pełni sił.

Sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Przypominamy, że rozegrane zostanie na stadionie w Łopuszce Wielkiej o godzinie 16:00. Liczymy na kolejne 3 punkty oraz zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszej drużyny.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości