Podsumowanie sezonu.

Podsumowanie sezonu.

Długie i wyczerpujące zmagania Przeworskiej B-klasy dobiegły końca. Nadszedł czas wakacji. Po słabym sezonie 2014/15, który dał spadek z A-klasy, wielu skreśliło naszą ekipę i nie dawało nam szans na powrót do "Serie A". Jednak przebudowa składu, pewne zmiany organizacyjne oraz chęć awansu sprawiły, że sezon 2015/16 okazał się najlepszym pod względem zdobytych punktów w jednym sezonie od ponad ćwierć wieku. Dotychczas nasz klub najwięcej punktów w jednym sezonie zdobył 58, a było to w sezonie 2011/12 i również pozwoliło nam zająć 2. pozycję w Przeworskiej B-klasie. Pozostaje nam jedynie świętować 70-lecie istnienia klubu oraz zagłębić się w szczegółowych statystykach w rozwinięciu news'a.

 • Sezon ten okazał się dla naszej ekipy bardzo łaskawy. W 26. seriach spotkań komplet punktów wywalczyliśmy w 19 meczach, czterokrotnie dzieliliśmy się punktami z naszymi rywalami oraz trzy razy musieliśmy uznać wyższość przeciwników. We wszystkich spotkaniach nasz zespół posułał piłkę do siatki rywali 65. razy. Defensywa "trójkolorowych" okazała się najlepsza w całej lidze, gdyż licznik straconych bramek zatrzymał się na liczbie 20, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem wśród drużyn z Klasy B.

Przejdźmy do podsumowania osiągnięć piłkarzy w liczbach:

 • We wszystkich 26. meczach w koszulce "Żurawia" na boiskach Przeworskiej B-Klasy zameldowało się 31 piłkarzy. Wśród nich najwięcej minut, bo aż 2177 (pełna liczba minut w sezonie to 2340) , spędził na boisku Damian Drapała. Na drugim miejscu pod względem minut na boisku lokuje się lewy defensor naszej drużyny - Łukasz Kusak (2093 minuty), a trzecie miejsce zajmuje bramkarz - Dariusz Obłoza (2070 minut), który z powodu kontuzji dłoni nie był w stanie rozegrać wszystkich spotkań.

Pragniemy zaprezentować listę wszystkich zawodników, którzy wybiegli na murawę w zakończonym już sezonie:

 • Przyszła pora na strzelców bramek, których jak wyżej wspominaliśmy nasz zespół zdobył 65. Najlepszym strzelcem w barwach Niebiesko-biało-czerwonych okazał się Mateusz Dziedzic - który zdobył 10 goli, z czego aż cztery trafienia zanotował w meczu derbowym z Błękitnymi Maćkówka. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Cebulak, którego licznik bramek zatrzymał się na 9, a na trzecim, a zarazem najniższym stopniu podium znaleźli się dwaj zawodnicy: Łukasz Kaniuch, a także Tomasz Dziedzic. Obydwaj zanotowali po 8 trafień do siatki rywali.


Poniżej znajduje się pełna lista zawodników, którzy pokonywali bramkarzy rywali Żurawia:

 • Jednak większość z tych goli nie miałaby miejsca, gdyby nie perfekcyjne dogrania piłki, które niejednokrotnie otwierały drogę do bramki zdezorientowanych rywali. W klasyfikacji zawodników z największą liczbą asyst na pierwszym miejscu znajduje się Łukasz Drapała, który asystował przy bramkach kolegów z zespołu 9-krotnie. Drugie miejsce przysługuje Grzegorzowi Kurasowi, który asystował 7 razy. Trzecie miejsce zajmuje obrońca - Łukasz Kusak, który dzięki swoim dalekim wrzutom z autów wiele razy stwarzał dogodne sytuacje podbramkowe, które w obecnym sezonie zakończyły się aż 5 bramkami kolegów z zespołu.

 • Wszyscy asystenci w sezonie 2015/16:

 • Wspomnijmy jeszcze raz o bramkarzach. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że między słupkami praktycznie zawsze możemy zobaczyć Dariusza Obłozę. Darek pojawił się w bramce 'Żurawia' na 23 z 26 spotkań. Wśród 2070 minut na boisku Darek zachował bez wątpienia najlepszą skuteczność wśród bramkarzy w całej lidze. Skapitulował On zaledwie 17 razy, co daje straconą bramkę średnio co 121 minut (0.73 gola na mecz). Jednak nikt nie jest niezniszczalny i nawet Darek musiał z powodu kontuzji dłoni odpocząć. Dało to szansę naszemu drugiemu bramkarzowi - Zenonowi Lisztoniowi, który na boisko wybiegł w trzech meczach, w których skapitulował trzy razy.

Teraz przyszła pora na ogólne podsumowanie osiągnięć drużyny "Trójkolorowych" na tle pozostałych drużyn:

 • Najwięcej punktów , bo aż 62 zdobył zespół Sokołu Studzian i tym samym został liderem Przeworskiej B-klasy w sezonie 2015/16. W tym miejscu pragniemy pogratulować osiągnięcia i awansu do Klasy A. Na drugim miejscu ulokował się właśnie nasz zespół ze stratą zaledwie jednego punktu do piłkarzy Sokołu. Trzecie miejsce przysługuje ekipie Błyskawicy Rożniatów, która zgromadziła 50. punktów.

Zaprezentujmy końcową tabelę:

 • Statystyki warto również rozdzielić na mecze rozegrane u siebie oraz mecze rozegrane na wyjeździe. Wśród meczów przed własną publicznością bez wątpienia 'Żuraw' był najlepszą drużyną w lidze, a stadion w Żurawiczkach okazał się "Jaskinią Lwa", z której komplet punktów wywiózł jedynie lider - Sokół Studzian. W 13 meczach rozegranych w Żurawiczkach zdobyliśmy 41 goli tracąc ZALEDWIE 8 bramek. Bilans punktowy to 34 (11 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka).

Wśród meczów na wyjeździe lepsi od nas okazali się właśnie piłkarze ze Studziana. Zespół z Żurawiczek w 13. seriach spotkań na terenie rywali zdobył 27 oczek, na co złożyło się 8 zwycięstw, 3 remisy oraz 2 porażki. Podczas tych potyczek piłkarze 'Żurawia' aplikowali 24 bramki, tracąc ich 12.

 • Podczas całego sezonu w Przeworskiej B-klasie wpadło aż 756 bramek, co daje średnio 2,07 bramki na mecz. Najwięcej bramek padało na meczach z udziałem Błękitnych Maćkówka (średnio 4.77 bramki na mecz), na drugim miejscu znalazł się KS Manasterz (średnio 4.69 bramki na mecz), a trzecie miejsce przysługuje: Sokołowi Studzian, Wisłoczance Tryńcza oraz Tęczy Ujezna (średnio 4.58 bramki na mecz). Żuraw (średnio 3.27 bramki na mecz) znalazł się dopiero na drugiej pozycji od końca, na co zdecydowanie wpłynęła bardzo mała liczba straconych bramek.
 • Jeżeli chodzi o bramki zdobyte, to bez wątpienia najlepiej spisywali się liderzy ze Studziana, którzy ustrzelili aż 85 bramek, co daje średnio 3.27 bramek na mecz. Drugie miejsce należy się Wisłoczance Tryńcza, która zdobyła w tym sezonie 73 bramki (średnio 2.73 bramki na mecz), a trzecie miejsce zajmują ekipy Błyskawicy Rożniatów i Błękitnych Maćkówka, które mają na swoim koncie po 69 trafień. Daje im to średnio 2.65 bramki na mecz. Drużyna Żurawia Żurawiczki lokuje się tuż za podium, z 65 trafieniami na swoim koncie, co daje średnio 2.5 zdobywanych bramek w ciągu meczu.

 • Przejdźmy teraz do bramek straconych. Najwięcej w lidze, bo aż 85 ma Tęcza Ujezna, co daje średnio 3.27 straconych bramek w ciągu meczu. Drugie wśród najmniej zaszczytnych pozycji przysługuje graczom z Manasterza, którzy wyciągali piłkę z siatki 80 razy (średnio 3.08 na mecz), a trzecie miejsce zajmują przedostatni w tabeli Wojacy z Kramarzówki, którzy stracili o dwie bramki mniej niż Manasterz. W porównaniu do tych zespołów wypadamy wręcz perfekcyjnie, gdyż straciliśmy tylko 20 bramek w 26 meczach, a daje to średnio 0.77 straconej bramki na meczu.

Kończąc podsumowanie pragniemy zaprosić wszystkich sympatyków piłki nożnej na mecz Eliminacji Pucharu Wójta Gminy Zarzecze, który rozegramy przed własną publicznością w niedzielę 3 lipca o godzinie 15:00. Rywalem będzie A-klasowa ekipa Wisełki Siennów. Zapraszamy.

   

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości