Podsumowanie rundy jesiennej !

Podsumowanie rundy jesiennej !

Runda jesienna Przeworskiej A-klasy w sezonie 2016/17 dobiegła końca. Przypomnijmy, że w tej lidze włącznie z Żurawiem występuje 14 zespołów, a więc cała runda składa się z 13 kolejek ligowych. Poniżej zaprezentujemy w skrócie podsumowanie tego co działo się podczas wszystkich jesiennych zmagań.

We wszystkich spotkaniach zespół z Żurawiczek zdobył 13 punktów, co daje łatwą do wyliczenia średnią jednego punktu zdobytego na mecz. Piłkarze dowodzeni przez grającego trenera Łukasza Kaniucha wygrali 4 spotkania, do których dołożyli jeden remis, zanotowany dopiero w ostatniej kolejce rundy. Niestety zdecydowanie więcej meczy zakończyło się bez zdobytych punktów, a było ich aż 8. Wbrew pozorom w kilku z nich Żurawianie nie zasłużyli na porażkę, lecz jak mawiał klasyk "Wygrywa ten kto strzela bramki". Jeżeli chodzi o skuteczność, to nie był to pierwszy i zapewne nie ostatni sezon, w którym ona zawodziła. Skoro już jesteśmy przy golach, to liczba zdobytych bramek pozostawia wiele do życzenia. Przez całą rundę piłkarze Trójkolorowych pokonywali bramkarzy przeciwników jedynie 18 razy. Daje nam to przedostatnie miejsce w liczbie zdobytych bramek wśród drużyn z A-klasy (średnio 1,4 trafienia na mecz). Jeżeli chodzi o grę defensywną, to tutaj sprawa ma się trochę lepiej, gdyż straciliśmy aż, bądź tylko 28 bramek (średnio 2.1 bramki na mecz). Więcej straconych bramek od naszej drużyny ma pięciu rywali.

Przejdźmy do osiągnięć indywidualnych.. Tak więc w zespole Żurawia podczas rundy na murawie swoje ligowe minuty rozegrało 24 piłkarzy. Jedni mniej, inni więcej. Najmłodszy w stawce Jakub Gujda rozegrał 6 minut w meczu z Błyskawicą Rozbórz. O tym, że wiek jest tylko liczbą uświadomił nas wszystkich najstarszy w zestawieniu Leszek Bieniasz, rozgrywając w 8 spotkaniach 441 minut i wielokrotnie ratując drużynę swoim doświadczeniem.

Najwięcej minut na murawie spędził kapitan zespołu Grzegorz Kuras, który grał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym, nie odpuszczając ani minuty. Zebrał ich więc 1170. Na drugim miejscu znalazł się Damian Drapała - 1143 minuty, a trzecie miejsce przypadło młodszemu z braci Łukaszowi Drapale. Tuż za podium znaleźli się Dariusz Obłoza oraz Rafał Wiecheć, którym do 1000 minut zabrakło odpowiednio jednej oraz dziesięciu minut.

Jeżeli mowa o klasyfikacji najlepszych asystentów to 4 asysty zanotował Mateusz Jucha, trzy Łukasz Drapała, a dwoma podaniami otwierającymi drogę do bramki popisał się Mateusz Dziedzic.

Przejdźmy więc do miana najlepszego strzelca, a został nim kapitan - Grzegorz Kuras, który ustrzelił 6 bramek. Na drugim miejscu znalazł się wspomniany już wcześniej Mateusz Dziedzic, który pokonywał bramkarzy rywali 4 razy. Dwukrotnie natomiast drogę to siatek rywali znajdował Mateusz Jucha. Po jednym trafieniu dołożyli jeszcze Rafał Wiecheć, Kamil Bereźnicki i trener Łukasz Kaniuch.

Runda jesienna nie okazała się najlepsza w wykonaniu drużyny z Żurawiczek, lecz minimalny cel na tę część sezonu został osiągnięty. Były zwycięstwa, był remis, ale były również dotkliwe porażki. Najgorzej zapamiętamy spotkania czy to w Nowosielcach, gdzie przez praktycznie całe spotkanie graliśmy w osłabieniu, czy też mecz z Startem Mirocin, w którym straciliśmy kontrowersyjną bramkę w doliczonym czasie gry, a wcześniej sędzia spotkania nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez nasz zespół.
Wśród miłych akcentów należy zdecydowanie szukać zwycięskiego 0-1 derbowego spotkania w Krzeczowicach, z miejscową Cresovią lokującą się wówczas na fotelu lidera. Nie może tutaj zabraknąc również pewnego zwycięstwa 3-0 z Błyskawicą Rozbórz, czy najwyższego zwycięstwa w tej rundzie w meczu z Majdanem Sieniawskim 4-0. Do plusów warto również dołączyć wygraną 4-1 z drugim beniaminkiem - Sokołem Studzian. Remis z będącą na gazie Gorliczanką również nie może umknąć naszej uwadze..

Z tego miejsca pragniemy podziękować wspaniałym kibicom, którzy wspierali niebiesko-biało-czerwonych zarówno w meczach na Stadionie w Żurawiczkach, jak i w spotkaniach wyjazdowych. Liczymy na wsparcie w rundzie wiosennej i jednocześnie zapraszamy dobroczyńców do wsparcia naszego klubu i rozwoju Żurawickiej piłki nożnej!

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości