Lider w Żurawiczkach, czyli Żuraw vs. Zorza Zarzecze

Rozgrywki przeworskiej A-klasy nabierają tempa. Już w weekend zawodnicy po raz piąty w rundzie rewanżowej wybiegną na ligowe boiska. Piłkarzy Żurawia Żurawiczki czeka nie lada wyzwanie, gdyż na Stadionie w Żurawiczkach zawita ligowy lider - Zorza Zarzecze - drużyna, która w obecnej rundzie wygrała wszystkie spotkania i z przewagą 7 oczek nad drugą w tabeli Cresovią Krzeczowice pewnie zmierza po awans do klasy okręgowej. Początek niedzielnego spotkania derbowego zaplanowano na godzinę 17:00.

Dorobek punktowy podopiecznych Łukasza Laski prezentuje się bardzo okazale. Po 17. serii spotkań mają na swoim koncie aż 42 punkty, na co składa się 13 zwycięstw, 3 remisy oraz zaledwie 1 porażka. Po ubiegłotygodniowym hicie kolejki, w którym nasi najbliźsi rywale zwyciężyli z trzecimy w tabeli UNUMistami z Babic 2-0 ich bilans bramkowy to 48-8. Znaczną część tych bramek piłkarze z Zarzecza zdobywali jednak przed własną publicznością (30 bramek), przed którą nadal pozostają niepokonani. Siłę ofensywną Zorzy Zarzecze stanowi kilku piłkarzy. Pod względem zdobytych bramek klasyfikacja prezentuje się następująco: Radosław Skrzypek - 8 bramek, Paweł Szczepański - 7 bramek, Jakub Gloc, Ireneusz Pakuła - obydwaj po 6 bramek. Najczęściej asystującym piłkarzem natomiast jest Kamil Kwolek, który zanotował aż 14 asyst.

Trójkolorowi natomiast zajmują 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Dorobek punktowy Żurawian powinien być jednak wyższy. Wszyscy mamy jeszcze w pamięci ostatnie spotkanie w Rozborzu, w którym piłkarze z Żurawiczek nie potrafili przełożyć znacznej przewagi na zdobywane bramki. Bilans bramkowy (23-30) nie wygląda najlepiej, lecz biorąc pod uwagę jedynie rundę wiosenną, to podopieczni Łukasza Kaniucha zajmują 5. lokatę z 7 punktami zdobytymi w 4 meczach. Bardzo cieszy fakt, że aż trzy z nich zakończyły się bez straty bramki. Najlepszym strzelcem w zespole jest kapitan - Grzegorz Kuras, z 10 trafieniami.

Ostatnia potyczka obydwu drużyn miała miejsce 11 września ubiegłego roku i zakończyła się zwycięstwem Zorzy Zarzecze 4-1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył wówczas Kamil Bereźnicki, którego trafienie w 20. minucie otworzyło wynik spotkania. Dla gospodarzy strzelali wówczas: Radosław Rząsa w 41 minucie, Grzegorz Bojarski z rzutu karnego w 62 minucie oraz dwa trafienia dołożył Radosław Skrzypek w 73 i 86 minucie spotkania.

O punkty w starciu z Zorzą nie będzie łatwo, tym bardziej patrząc przez pryzmat historii spotkań z tym przeciwnikiem. W sezonie 2013/14 piłkarze z Zarzecza również okazali się lepsi, wygrywając 0-2 oraz 4-1.

Czy Żuraw zdoła przełamać korzystną passę Zorzy Zarzecze i zatrzymać komplet punktów w Żurawiczkach ? O tym dowiemy się w niedzielne popołudnie. Przypomnijmy, że początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Zapraszamy !