Błyskawica kolejnym rywalem !

Po dwutygodniowej świątecznej przerwie w rozgrywkach zmagania Przeworskiej A-klasy powrócą już w niedzielę 23 kwietnia. W ramach 17. serii spotkań pierwsza drużyna Żurawia wyruszy do Rozborza na mecz z miejscową Błyskawicą. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.Przypomnijmy że jesienią 'Trójkolorowi' pod wodzą Łukasza Kaniucha pokonali u siebie Błyskawicę 3-0. Nie ukrywamy, że wynik z tamtego okresu przyjęlibyśmy z otwartymi rękoma.

Po porażce w poprzedniej kolejce z Sanem Gorzyce, piłkarze z Żurawiczek będą chcieli udowodnić, że był to jedynie wypadek przy pracy i są w stanie powalczyć w Rozborzu o komplet punktów. Po 16 kolejkach na koncie drużyny z Żurawiczek jest 19 punktów, na co składa się 6 zwycięstw, 1 remis i 9 porażek. Bilans bramkowy to 23 strzelone i 30 straconych bramek. Biorąc jednak pod uwagę rundę wiosenną, Żuraw Żurawiczki prezentuje się bardzo przyzwoicie i zgromadził 6 punktów w trzech spotkaniach. Ostatnie spotkanie obu ekip zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny 3-0, a bramki strzelali wówczas: kapitan Grzegorz Kuras, Mateusz Jucha, Mateusz Dziedzic.

Błyskawica natomiast zajmuje bardzo wysokie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Biorąc pod uwagę bilans spotkań rozgrywanych przez Błyskawicę na własnym obiekcie można łatwo stwierdzić, że jest to jednen z najtrudniejszych do zdobycia obiektów. Miejscowi zawodnicy wygrali bowiem aż 5 spotkań, dokładając do tego jeden remis i dwie porażki. Rundę wiosenną nasi rywale rozpoczęli tak samo jak my, od dwóch zwycięstw, po których nastąpiła porażka. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu jest Daniel Tarociński, który na swoim koncie ma 12 trafień i zajmuje trzecie miejsce na liście najlepszych strzelców ligi.